Egyptské pyramidy patřà k jedinému ze sedmi divů svÄ›ta, který se dochoval do dneÅ¡nÃch dnů. Pravdou vÅ¡ak je, že podobné struktury najdeme napÅ™Ãklad i v Jižnà Americe, pÅ™ÃpadnÄ› nÄ›kterých dalÅ¡Ãch oblastech.
Â
To, ve spojitosti s pÅ™esnostà jejich konstrukce vyvolává dohady o tom, jak byly vlastnÄ› postaveny. Jednou z hypotéz, která je v jistých kruzÃch pomÄ›rnÄ› rozÅ¡ÃÅ™ená, je to, že je postavili buÄ mimozemÅ¡Å¥ané, nebo lidé s pomocà mimozemských technologiÃ.
Â
JednÃm z důkazů má být údajnÄ› napÅ™Ãklad synchronizace egyptských pyramid s hvÄ›zdami Orionova pásu. JednoduÅ¡e Å™eÄeno, v dobÄ›, kdy byly postaveny, se nacházely pÅ™Ãmo pod onÄ›mi hvÄ›zdami. NehledÄ› také na fakt, že jsou situovány pÅ™esnÄ› ve smÄ›ru svÄ›tových stran a jejich kamenné bloky k sobÄ› pÅ™iléhajà tak tÄ›snÄ›, že mezi nimi neprojde ani žiletka.
Â
Â
Dále je tu také fakt, že se v jejich chodbách nenaÅ¡ly žádné stopy po kouÅ™i, který by zde nutnÄ› musel být, kdyby si lidé pÅ™i stavbÄ› svÃtili napÅ™Ãklad pochodnÄ›mi. Nikde vÅ¡ak žádné nenajdeme, což jeÅ¡tÄ› pÅ™idává pÅ™Ãznivcům tÄ›chto teoriÃ. Nebo ne?
Â
Ve skuteÄnosti jsou zde pomÄ›rnÄ› jednoduchá vysvÄ›tlenÃ. To, že egyptské pyramidy ležà pod Orionovým pásem, nenà pravda. ZvláštÄ› když vezmeme v úvahu, že napÅ™Ãklad na rozdÃl od polárky Äi jižnÃho křÞe je Orion „putujÃcÓ souhvÄ›zdÃ, tedy mÄ›nà své postavenà na nebi v průbÄ›hu roku.
Â
Â
Ona orientace vůÄi svÄ›tovým stranám také nenà stoprocentnÄ› pÅ™esná, nehledÄ› na to, že lidé je již tehdy dokázali velmi snadno urÄovat podle Slunce Äi hvÄ›zd. A vzhledem k tomu, že se jednalo o důležité stavby, je pochopitelné, že takto byly orientovány.
Â
V neposlednà řadÄ› absence stop po kouÅ™i nemusà nutnÄ› znamenat elektÅ™inu Äi jiný modernà svÄ›telný zdroj. Již tehdy totiž lidé znali napÅ™Ãklad olejové lampy, které v podstatÄ› vůbec nekouÅ™Ã, a které byly pro podobnou práci ideálnÃ.
Â
Pro vysvÄ›tlenÃ, jak byly postaveny, tedy mimozemÅ¡Å¥ané nejsou potÅ™eba. Lidé zkrátka byli vždy vynalézavÃ, a to platilo pÅ™ed tisÃci let stejnÄ› jako dnes.