Už máte také dost digitalizace a elektronických „hraček“, které zdaleka neposkytují to, co osobní kontakt a hmotné předměty, s nimiž si hrajete nikoli ve virtuálním, ale v reálném světě? Takových lidí přibývá, zjišťují, že forma hry postaru, kdy se děti zabavovaly venku na zahradě anebo v polním úvozu či v lese, stavěly různé chajdy a bunkry, a pobývaly v tomto terénu dlouhé hodiny, má mnohem vyšší energetický a duchovní potenciál. Dokáže zabavit i jejich rodiče či prarodiče, a ti všichni pak mohou společně lépe vycházet i ve vzájemné komunikaci.
K podobným hrám se řadí i pískoviště 200 x 200. Děti tu mohou mít k dispozici plastové kelímky, bábovičky, lopatku, hrabičky a formičky pro výstavbu pískových cihel, z nichž lze zhotovit třeba hradní věž. Na pískovištích obvykle nechybí auta – sklápěče, jeřáby, traktory, nakladače, valníky a vozíky a tento prostor se může velice rychle proměnit v tvůrčí prostředí, kde realizují své smělé plány i dospělí.
Vyzujte se na pískovišti z bot
Pískoviště na zahradě je báječnou příležitostí, vyzout se konečně z bot a užívat si pohyb venku naboso. A týká se to nejen dětí, ale i dospělých. Uvědomte si, kolik času trávíme v obuvi, v podstatě téměř veškerou dobu, kdy se zrovna neukládáme k spánku, anebo nechodíme doma v bytě bosí. Venku strávíme bosonohou chůzí jen několik hodin či dnů v roce, a to obvykle pouze u vody na dovolené. Přitom chůze naboso dobíjí energií, působí jako antistres, uvolňuje různé blokády, urychluje regeneraci vnitřních orgánů a má celkově na organismus omlazující vliv.
Na co byste však neměli zapomenout, je kryt pískoviště, které jej bude chránit před nezvanými hosty, například hlodavci, psy a kočkami, které si z něj rády udělají toaletu. Zvířecí exkrementy pak z pískoviště vytvoří zcela nepoužitelný prostor, který bude nutné nejprve vydezinfikovat a důkladně vyčistit.