Lidský život je v naší zemi úzce spjat se zděnými objekty, když k nám přijede na dovolenou někdo ze zámoří, může být udiven z tak velkého množství kamenných či cihlových staveb, protože tam převládá ze stavebních materiálů především dřevo. Ale ani zdivo nebývá věčné a stává se, že je zapotřebí starý dům zbourat, aby uvolnil cesto novostavbám a rozumné modernizaci. Jedním z typických příkladů bylo staré město Kladno, kde se na přelomu osmdesátých a devadesátých let natáčel velkofilm Jurije Ozerova, který pojednával o bitvě u Stalingradu – stará zástavba byla pro tyto filmařské účely naprosto ideální, a jakmile se film dotočil, mohlo se přistoupit k demoličním pracím.
Zbourat cihlový dům se může zdát snadné a navíc cena bouracích prací může některé z vás odradit od svěření tohoto úkolu profesionálům, a tak vás to může zlákat vzít do rukou ruční nářadí nebo pneumatické kladivo a začít jednat. Od těchto postupů vás však důrazně odrazujeme, protože něco jiného je sledovat demolici domu po výbuchu granátu ve filmu, a jiný zážitek čeká přímo vás na staveništi. Kdyby šlo totiž pouze o obvodové zdivo nebo příčky, tak stačí vrazit mezi cihly klín, zapáčit a několik řad se jich sesune k zemi, ale demoliční práce většinou obnáší kontakt s dalšími stavebními materiály a technologiemi, například s krovy a střešními latěmi, se střešní krytinou, s okenními rámy a zárubněmi, s železobetonem v podlahách či stropech, se skleněnou výplní oken atd.
Velký problém pak může být i odvoz sutin z demoličního místa, musíte na to mít nejen nákladní automobil se sklápěcí korbou, ale i nakladač, a těmi amatéři nedisponují. I toto je jasný důvod svěřit bourací práce profesionálům, kteří se postarají jak o demolici, tak i o odvoz materiálu na patřičnou skládku. Nemusíte se pak starat o nic, bourací práce probíhají prakticky na klíč.